Logo
Potřebujete více informací?
Po-Pá 10-17 hod
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete více informací?
Nakupte ještě za 1 200 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Supinovaná obuv pro děti
07.03.2022

Supinovaná obuv pro děti

Co je to supinace?

Supinace znamená vybočení kotníku směrem ven. Bohužel, děti dědí nejen dobré, ale i špatné geny, vlastnosti a schopnosti od svých rodičů a prarodičů. Takže děti dědí nejen vynikající zuby, rychlé chápání nebo náchylnost k nadváze, ale také anatomii chodidel. Je většinou pravděpodobné, že když se "v domácnosti" vyskytuje plochá noha, děti zdědí tuto dispozici také (mění se pouze stupeň deformace a čas vzniku).

Jednou z podmínek ochrany a zajištění správného vývinu pohybového aparátu u dětí je i správné obouvání. My, rodiče, bychom měli věnovat velkou pozornost dětem, které mají slabší konstrukci nohou, a správným výběrem obuvi napomáhat k rovnováze a korekci vývoje jejich chodidel. V důsledku nesprávného výběru obuvi může dojít k irreverzibilní (nevratnému) poškození kostry chodidla, jeho deformitám a následně zafixování vadného držení těla (skolióza) se všemi zdravotními a sociálními důsledky.

Supinací k nápravě nebo prevenci vzniku

Díky 5 mm nadzvednutí vnitřní paty (supinace) podpírají supinační boty kotník a korigují držení chodidla, podporují nohu ve svobodném pohybu plného aktivních podnětů. Zabraňují protahování svalů a poklesu podélné nožní klenby a podporují zdravý vývoj nohou.

Pokud se změní struktura klenby nohy, zhorší se statika nohy, některé části chodidla se přetíží nebo dochází k vybočení kotníku dovnitř, obuv se supinaci uvádí tento stav do rovnováhy a koriguje vybočení kotníku. 

Tato obuv je vhodná pro batolata již od jejich první krůčků, i pro děti se zdravými nohami, aby byly dolní končetiny co nejméně zatížené, stabilita členka byla zajištěna, čímž předejdeme předčasné deformaci.

Supinovanou obuv vyrábí značka Ponte (pouze některé vzory).

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Kde nás najdete

PRODEJNA OBUVI

Na Honech 5539

Zlín 76005

Po-Pa 10-17, So 9-11

Kontakty
Logo
Po-Pá 10-17 hod
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz