POŠTOVNÉ ZDARMA DO VÝDEJNÍCH MÍST PPL U VŠECH OBJEDNÁVEK. AKCE PLATÍ PO CELÝ BŘEZEN.
Logo
Potřebujete více informací?
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete více informací?
Nakupte ještě za 1 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jak pečovat o obuv a ošetřovat ji
23.01.2020

Jak pečovat o obuv a ošetřovat ji

JAK SE STARAT O OBUV, ABY VYDRŽELA DLOUHO FUNKČNÍ A KRÁSNÁ? BEZ PÉČE TO NEPŮJDE ...

Obuv před prvním použitím naimpregnujte ve dvou až třech tenkých vrstvách a další aplikaci provádějte v závislosti na počasí a intenzitě nošení. Po nějaké době užívání je vhodné obuv vyživit krémem.

Obuv nechte po každém použití důkladně vyschnout a vyvětrat a pokud je obuv vybavena vkládací stélkou, doporučujeme ji vytáhnout. I po krátkém použití může dojít ke zvlhnutí vnitřku obuvi vlivem pocení nohou. Používání nedostatečně vysušené obuvi způsobuje její nadměrné opotřebení a také může po provlhnutí obuvi vnitřní vybavení zapouštět barvu.

Zejména v deštivém prostředí doporučujeme obuv často a pravidelně střídat a neobouvat každodenně stejnou obuv, která nestihla dostatečně vyschnout. Prodloužíte tím její životnost. Promáčenou obuv vycpěte novinami a postupně sušte mimo přímý dosah zdroje tepla.

Usňová obuv i obuv z broušených usní a textilu není v žádném případě neomezeně odolná proti vlhkosti – vhodnou impregnací zvyšujeme její odolnost proti vnější vlhkosti (dešti a sněhu), ale i proti znečištění. Jediným druhem obuvi, který odolává působení vody bez negativních změn, je obuv celoplastová nebo celopryžová.

Velmi negativní vliv má na vzhled obuvi působení posypových materiálů, kterými se v zimním období ošetřují komunikace. Agresivní chemické látky obsažené v posypech narušují strukturu materiálů, způsobují zbobtnání a výskyt charakteristických světlých skvrn. Snažte se omezit působení těchto látek na obuv. Obuv po použití otřete od zbytků sněhu či vlhkosti. Obuv pravidelně ošetřujte, správně ošetřená obuv lépe odolává těmto negativním vlivům.

Syté a pastelové barvy vrchových materiálů mohou v průběhu užívání zřetelně zesvětlat. Jedná se o přirozený jev způsobený vlivem světla ze slunečního záření. Pravidelnou údržbou speciálním impregnačním přípravkem nebo krémem lze barevnou změnu zmírnit.

Textilní ani jinou obuv zásadně nedoporučujeme prát v pračce nebo čistit za použití saponátových prostředků.

Nedostatečnou nebo nesprávnou údržbou obuvi se podstatně zkracuje její plná funkčnost a životnost. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Kde nás najdete

PRODEJNA OBUVI

Na Honech 5539

Zlín 76005

Po - Pa 9-17, So 9-11

Kontakty
Logo
(Po-Pá, 9-17 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz